Нови Продукти

 • Фабрика на големо надворешно соларни патеки водоотпорно светло со 10 глави LED светулка за нишање светулка Starburst соларни светулки градинарски светла

  Фабрички големопродажба на отворено соларни патеки светло W...

  Параметар Име на производ Solar Firefly Lights Број на модел YC-CP023 Извор на енергија Соларен панел напојуван од соларна енергија 2V, 140 mAh Капацитет на батерија 1.2V, 600mAh Време на полнење 6-8 часа Работно време 12-24 часа Материјал ABS+Не'рѓосувачки челик Големина на производот 220cmPMOCSQ, 2 парчиња/кутија Залиха Да Пакување OPPd торба или кафено пакување или OEM Гаранција 1 година Карактеризација 1. Занишајте се на ветрот, како светулките што летаат во дворот: гранките се меки и еластични, а уникатниот дизајн...

 • Соларните светла за натворешни капачиња вклучуваат основи за 4×4 5×5 6×6 дрвени столбови

  Соларните светла за натворешни капа вклучува основи за...

 • 265 LED со сензор за движење 3 глави водоотпорен надворешен соларен рефлектор за ѕидно светло

  265 LED со сензор за движење 3 водоотпорна глава...

  Опис * Сончево напојување и заштеда на енергија – Сончевите надворешни светла опремени со 256 супер светли LED зрнца, произведуваат до 2500lm 6500K висока осветленост и добра дисипација на топлина.Совршено осветлете го вашиот двор, гаража, базен. Сончева светлина надворешно опремена со литиум-јонска батерија на полнење од 2200 mAh, посветла и подолготрајна од сончевата светлина обезбедена од други брендови, напојувана од полисиликонски високо-ефикасни соларни панели, сè уште може да се полни на дождливо или победи...

 • LED водоотпорна алуминиумска соларна закопана светлина за палубата

  LED водоотпорна алуминиумска соларна закопана светилка за ...

  Опис * YC-LG010 LED водоотпорната алуминиумска палуба светилка е паметен и еколошки начин за осветлување на секој надворешен простор.Напојувана од сончева енергија и не бара жици или електрична енергија за работа, оваа соларна подземна светилка е многу погодно и економично решение за осветлување.Изградена од нерѓосувачки челик и алуминиум, оваа цврста светлина е изградена да трае.* Оваа сончева внатрешно светло се одликува со монокристален силиконски соларен панел 6v/97ma кој брзо и ефикасно го полни својот п...

 • Надворешно водоотпорно и безбедно соларно светло за палубата во градината

  Надворешно водоотпорно и безбедно соларно светло за...

  Опис * надворешни соларни светла Со вграден сензор за осетлива светлина, соларните светла на палубата автоматски се вклучуваат во темнина и се исклучуваат при силна светлина.Осветленоста е до 40lm.Ве молиме погрижете се да го ВКЛУЧЕТЕ прекинувачот на светлата на тротоарите и да го откинете филмот на соларниот панел пред употреба.Потоа поставете ги надворешните светла на место каде што би можеле да бидат изложени на максимална сончева светлина во текот на денот.* треперење и менување за да се направи двор, градина, пешачка патека, патека, тревник, двор и кор...

 • Висечки треперлив пламен соларен ѕиден оклоп, алуминиумско надворешно светло на предниот трем

  Висечки треперлив пламен соларен ѕиден пламен, Алу...

  Опис * Стилски сончеви светла без пламен: Овој надворешен соларен фенер е модерен и класичен дизајн. Вистинското проѕирно стакло и висококвалитетниот метал ги прави да изгледаат толку елегантно, цврсто и дава убаво количество на треперливо пламенско осветлување во текот на ноќта. Без грижа за вклучување/исклучување повеќе светлина за надвор. Соларниот фенер е пријатен додаток во вашиот преден трем, внатрешен двор, столб за ограда, ѕид, двор * Отпорен на вода и прашина: Сончевите светла на отворено се направени од квалитетен метален материјал за да се осигура дека соларниот фенер може да ...

 • Стаклена сончева светилка за приврзок Водоотпорна соларна надворешна ѕидна светлина

  Стаклена соларна висулка водоотпорна соларна светлина надвор...

  Детали за производот Надворешен соларен ѕиден фенер од нерѓосувачки челик Сончевиот фенер за надворешни висечки фенери * Црн нерѓосувачки челик Тело-завршница против рѓа и заштита од ултравиолетови зраци го задржува својот стилски изглед со години.Тело од нерѓосувачки челик, куки од не'рѓосувачки челик, чисто стакло, кои ефикасно го спречуваат рѓосувањето или корозијата на надворешниот фенер.Сигурните материјали гарантираат дека светилките можат да се користат со години.* Автоматско ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ: фенерот се исклучува во текот на денот и автоматски се вклучува на зајдисонце за ноќно осветлување...

Препорачај производи

Електричен вентилатор за маси на полнење со AC DC соларна енергија со панел и батерија за дома 12 инчи

Електрична маса за полнење со AC DC соларна енергија...

Сончеви светла за поплави Надворешен водоотпорен рефлектор Соларен 20w 100w 200w 300w 1000w LED рефлектори со соларен напојување со далечински управувач

Соларни светла за поплави Надворешен водоотпорен рефлектор...

Соларна таванска светлина за затворен простор 100w 200w 300w 500w 800w Соларна светлина за внатрешни работи Домашна куќа со далечински управувач

Соларно плафонско светло за внатрешен простор 100w 200w 300w 500w ...

Соларен водоотпорен осветлен LED знак за адреса со влогови

Соларен водоотпорен светлечки LED знак за адреса W...

Опис * Посетителите лесно ќе ја видат вашата адреса. вонредна ситуација, брза испорака итн. * 2 режими на осветлување Знакот за број на соларна куќа има 2 режими на осветлување: топло бело и студено бело. Можете да ја промените бојата на светлината што ја сакате со притискање на копчето зад соларниот панел.Ти...

Firefly Lights Надворешни водоотпорни соларни градинарски светла за декорација на патека за двор

Firefly Lights Надворешна водоотпорна соларна градина ...

Опис * НАДГРАДИ НА ДВА РЕЖИМИ НА СЈАВЕЊЕ: Нашата нова соларна светулка е надградена со два режими на сјај, постојано вклучена и трепка/трепка.Оваа соларна градинарска светилка вклучува 10 пакувања и 8 топли бели LED диоди/пакет.Новиот надграден режим на треперење го прави Firefly Light да танцува во темнина и да се ниша на ветрот исто како вистинскиот.* ЛЕСНИ ЗА КОРИСТЕЊЕ: Огнените светла се лесни за употреба, не се потребни кабли или приклучоци, само засадете соларни светилки во вашата градина, напојувани од соларни панели (користете соларна енергија за напојување на ...

Декоративни надворешни светла со соларни патеки со 6 пакети за патека на тротоарите на патеката

6 Pack Solar Pathway Lights Надворешни декоративни f...

Опис 1. Користете како украси за Рамазан, подароци за градинарство, светла за дрвја, чадор светла за внатрешен двор, уметнички светла, украси на предниот и задниот трем, или како надворешни столни ламби, или едноставно монтирајте го колецот на фенер и ставете го на вашиот тревник.Топлината на светлината ќе фрли неверојатни сенки на ѕидот или масата и ќе донесе боја во вашиот двор.2. Енергетски ефикасни – Овие надворешни градинарски соларни светла се напојуваат со соларна енергија, што е погодно и ви заштедува пари на трошоците за енергија.Истек...

Соларен песочник за надворешно украсно интегрирано LED пејзажно улично светло

Соларен песочник за надворешно украсно интегрирано л...

Опис * Ви го претставуваме сè-во-едно LED пејзажното улично светло за надворешно осветлување, совршено решение за сите ваши потреби за надворешно осветлување.Ова иновативно улично светло за украсно пејзаж на отворено се напојува со соларна енергија, што го прави еколошки избор за вашиот дом.Соларниот панел од 2V 40mA гарантира оптимално полнење на капацитетот на батеријата од AA/1,2V/200MAH, обезбедувајќи до 8-10 часа силна светлина по 4-6 часа полнење.* Овие надворешни светла се брзи и лесни за...

Декоративни надворешни светла со 10 пакети за соларни патеки за пешачка патека на патека

10 пакување соларни патеки светла за надворешни декоративни...

ВЕСТИ