За нас

за-нас

Профил на компанијата

Ningbo Yuancheng Plastic Co., Ltd. е водечки производител на соларни осветлување во Кина.Фабриката има историја од 20 години, нашата компанија порасна за да стане еден од најсигурните добавувачи во индустријата.Како пионер во областа на сончевата енергија, ние сме посветени на обезбедување иновативни и висококвалитетни производи за глобалните клиенти.Нашата фабрика зафаќа површина од 10750 метри квадратни и е опремена со современи машини и напредна технологија.Ние вработуваме тим од 105 квалификувани работници кои се посветени на производство на висококвалитетни соларни светилки за да се задоволи растечката побарувачка на пазарот.Со помош на нашите 15 вработени во канцелариите, обезбедуваме секоја нарачка да биде обработена и навремено доставена.

c1
c3
в4
в6
c7
в2
c5

Контрола на квалитет

Квалитетот е наш врвен приоритет.Ние строго ги контролираме суровините што ги користиме и одржуваме целосен процес на проверка на квалитетот за да се осигураме дека нашите производи ги исполнуваат индустриските стандарди.Нашата фабрика има положено BSCI сертификат и ISO9001 сертификат, а нашите производи имаат сертификат CE, ROHS, UKCA.Се гордееме што можеме да им обезбедиме на нашите клиенти квалитетни и сигурни соларни светилки.Во Ningbo Yuancheng Plastic Co., Ltd., ние главно се фокусираме на сопствени нарачки OEM/OED.Ние разбираме дека секој клиент има различни потреби и барања и се стремиме да обезбедиме сопствени решенија кои ги задоволуваат неговите специфични потреби.Ние поддржуваме 7-дневна услуга за брза проверка, која ни овозможува да им обезбедиме на клиентите точни и брзи понуди.

yc-сончеви светла

Ние нудимеширок асортиман на соларни светилки, вклучувајќи соларни градинарски светла, соларни улични светла, соларни светла за поплави, соларни заштитници за бубачки и соларни светла за земја.Нашите соларни светилки се дизајнирани да бидат енергетски ефикасни, еколошки и издржливи.Совршени се за употреба во градини, паркови, улици и други површини на отворено.Нашите соларни светилки обезбедуваат сигурни решенија за осветлување на кои можете да се потпрете.

Во краток преглед,во Ningbo Yuancheng Plastic Co., Ltd. ние сме посветени да им обезбедиме на нашите клиенти висококвалитетни, сигурни и штедливи соларни светилки.Се гордееме со нашиот строг процес на контрола на квалитетот, нашата способност да ги приспособиме производите за да ги задоволат специфичните потреби и нашата посветеност на обезбедување брзи и точни понуди.Ако барате сигурен снабдувач на соларна светлина, ве молиме контактирајте не сега!

за-нас-2
за-нас-7
DSC04649
за-нас-8
DSC04679
за-нас-6
за-нас-3